لطفاً به این صفحه رای دهید
[تمام آرا: 106 میانگین آرا: 3.9]

راهنمای استرداد بلیط هواپیما در بلیط تریپ

همان‌گونه که عموم مردم اطلاع دارند بلیط پروازهای چارتر غیرقابل کنسل کردن می‌باشند و با کنسل کردن آن وجهی به مسافر بازنخواهد گشت، لیکن خوشبختانه در چند سال اخیر آژانس‌های مسافرتی چارترکننده در رقابت با یکدیگر امکان کنسلی بلیط چارتری با کسر جریمه را به خدمات خود اضافه کرده‌اند.

بنابراین در صورت نیاز به استرداد بلیط هواپیما، تأمین‌کننده به عنوان واسط وارد عمل شده و طبق قوانین چارتر کننده، بلیط را مسترد کرده (و در صورتی که بلیط چارتری از نوع کنسل پذیر بود) پس از دریافت وجه از چارتر کننده مبلغ بلیط با کسر خسارات به مسافر عودت داده خواهد شد.

تذکر: در مواردی نیز ممکن است تأمین‌کننده اقدام به ارائه شماره حساب مسافر نموده و مسافر را مستقیماً به چارتر کننده پیوند داده و عملیات استرداد توسط مسافر راساٌ صورت پذیرد.

تمامی چارتر کنندگان ملزم به رعایت قوانین CRCN می‌باشند لیکن در بعض از موارد، برخی از آژانس‌ها به‌طور غیرقانونی خود را ملزم به رعایت این قانون ندانسته و قوانین خاص خود را به اجرا در می‌آورند، در این موارد نیز تأمین‌کننده هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

در این موارد به درخواست مسافر، مشخصات چارتر کننده اعلام‌شده و مسافرمی تواند راساً به استرداد بلیط و احقاق حقوق خود اقدام نماید.

لازم به ذکر است که مبلغ گرفته‌شده به عنوان کارمزد توسط تأمین‌کننده بعد از استرداد بلیط، مسترد نمی‌شود.

هرگونه خرید از این سایت به صورت آنلاین، آفلاین، تماس تلفنی و یا موبایلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به منزله تأیید قوانین است.

راهنمای استرداد بلیط هواپیما چارتر

ما تنها تأمین‌کننده بلیت هستیم و تأمین‌کننده تنها وظیفه‌ی تأمین بلیط برای مسافران را دارد و در اصل واسطه‌ای بین مسافر و آژانس چارتر کننده خواهد بود لذا هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال استرداد، تغییر نام، جابجایی بلیط، قصور شرکت‌های هواپیمایی و یا چارتر کنندگان اعم از شرایط و قوانین کنسلی، جا ماندن مسافر، تأخیر و یا تعجیل پرواز، سوار نکردن مسافر و عودت با تأخیر پول به مسافر و سایر مشکلات احتمالی نخواهد داشت.

با این وجود واحد پشتیبانی سایت بلیط تریپ تا حد ممکن پیگیری موارد فوق را با تمام قوا به عهده خواهد داشت.

راهنمای استرداد بلیط هواپیما سیستمی

قالب بلیط های سیستمی قابلیت استرداد و کنسلی را دارند؛ اما شرایط و نرخ‌های جریمه هر کدام از ایرلاین ها متفاوت است که آخرین نسخه شرایط ایرلاین ها در جدول زیر آمده است.

راهنمای استرداد بلیط هواپیما

چنانچه دارای حساب کاربری روی وب‌سایت ما هستید، می‌توانید پس از ورود به پنل کاربری، با مراجعه به بخش استرداد، پس از رؤیت جزئیات رزرو موردنظرتان مسافرین دلخواهتان را انتخاب نموده و بلیط خود را بر اساس جریمه جدول فوق کنسل نمایید. همچنین توجه بفرمایید که جرائم فوق فقط برای پروازهای داخلی معتبر بوده و در مسیرهای خارجی معتبر نیست و تابع شرایط ایرلاین است.

توضیح: در کلیه بلیط های سیستمی و بلیط های چارتری، جهت استرداد می‌بایست با همکاران ما در واحد پشتیبانی بلیط تریپ تماس حاصل نموده و نرخ جریمه و وجه قابل بازگشت را سؤال کنید و پس‌ازآن در صورت تمایل اقدام به کنسل کردن و استرداد بلیط خود نمایید.

واحد پشتیبانی (در صورت کنسل پذیر بودن پرواز) اقدام به کنسلی نموده و پس‌ازآن طی ۲۴ تا ۷۲ ساعت کاری وجه بازگشتی (مبلغ باقی‌مانده پس از کسر جریمه از قیمت خرید بلیط) از آژانس فروشنده بلیط را به‌حساب مشتری واریز خواهد نمود.

4 دیدگاه ها

 1. نیما گفت:

  سلام
  برای خرید بلیط تهران به کیش تو سایتتون گشتم ولی نتونستم خرید انجام بدم. اما در خصوص راهنمای استرداد و این چیزا خیلی مطلب یاد گرفتم.
  ممنونم

 2. abbasali گفت:

  سلام من بلیط بندر عباس تهران ساعت ١۴/۴٠روز شنبه هواپیمایی اسمان را از سایت شما تهیه کردم اگر کنسل کنم چقدر از پولم کم میشود لطفأ بفرمایی متشکرم

  • سلام
   جهت پیگیری این موضوع لطفا با شماره های تماس همکاران ما در بخش تماس با ما سایت در ارتباط باشید.
   شماره های پشتیبانی بلیط تریپ
   پشتیبانی سراسری

   ۰۹۱۵۹۲۳۹۷۱۴

   پشتیبانی شرق کشور

   ۰۹۱۵۱۰۹۸۸۹۵

   پشتیبانی غرب کشور

   ۰۹۳۹۴۰۳۳۶۷۶

   پشتیبانی جنوب کشور

   ۰۹۳۳۷۷۱۴۴۲۳

   پشتیبانی شمال کشور

   ۰۵۱۳۵۰۹۱۲۲۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *